چهارشنبه یازدهم اسفند ۱۳۸۹

حميد فرخ‌نژاد در پشت‌صحنه «روزهاي زندگي»: نقش پزشك و نابينا را تاكنون بازي نكرده بودم

 

حميد فرخ‌نژاد يكي از بازيگران اصلي «روزهاي زندگي» گفت: نقش‌ام در اين فيلم از دو جهت برايم جذاب است.

در حاشيه‌ي بازديد امروز خبرنگاران از پشت‌صحنه‌ي «روزهاي زندگي»، فرخ‌نژاد به سئوالات خبرنگاران پاسخ داد.

 

 

فرخ‌نژاد در توضيح نقش‌اش در «روزهاي زندگي» گفت: نقش‌ام يك پزشك در يكي از بيمارستان‌هاي پشت جبهه است و در روزي كه عراق قطعنامه را زير پا مي‌گذارد، او بر اثر انفجار نابينا مي‌شود.

وي درباره‌ي دلايلش براي پذيرش اين نقش تصريح كرد: اين نقش براي من از دو جهت جذاب بود. اول اين‌كه تاكنون نقش پزشكان را بازي نكرده بودم و دوم هم اين‌كه نقش نابينا را هم در تجربه‌ي كاريم نداشتم و در عين حال از فيلمنامه هم ‌ خوشم آمد.

فرخ‌نژاد يادآور شد: ابتدا كه فيلمنامه پيشنهاد شد با اين‌كه تك پرسوناژ بود، از آن خوشم نيامد و فيلم‌نامه‌ي اوليه را نپذيرفتم، اما پس از آن فيلم‌نامه تغيير كرد و نظر من نيز به آن جلب شد.

اين بازيگر در پاسخ به اينكه «روزهاي زندگي» فيلم يا تله‌فيلم است، تصريح كرد: از ابتدا كه قرارداد بستيم، «روزهاي زندگي» يك كار سينمايي بوده است. البته از امروز دهم اسفند‌ماه قرار‌داد من با اين پروژه تمام شده، اما مي‌بينيم كه هنوز يك‌ماه از كار باقيمانده است.

بازيگر «چهارشنبه‌سوري» و «آتشكار» در بخش ديگري اين مصاحبه مطرح كرد: علاقه‌مندم در كارهايم تنوع داشته باشم. به نظرم افت بازيگر زماني آغاز مي‌شود كه در يك نقش تكرار شود و بخواهد براساس حافظه‌ي تماشاگر كارش را انجام دهد. بازيگري موفق‌تر است كه نقش‌هاي مختلف را ارائه دهد و بتواند همه اين شخصيت‌هاي متفاوت را خوب بازي كند.

حميد فرخ‌نژاد در بخش ديگري از سخنانش در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره‌ي سرنوشت سريال «قلب يخي» گفت: با من تماس گرفتند و گفتند كه قرار است فصل دوم سريال بعد از عيد فيلمبرداري شود، اما من تا الان نديدم كه با كسي قرار‌دادي بسته شده باشد. از سوي ديگر چند روز گذشته مصاحبه‌ي آقاي لطيفي ـ كارگردان ـ را روي سايت‌ها ديدم. من هم خيلي خبري از اين‌كه قرار است چه كار كنند، ندارم، البته چون «قلب يخي» اولين تجربه‌ي ما در زمينه‌ي اين تيپ كارها بود، يكسري از آزمون‌ها و خطاها را به‌دنبال داشت كه شايد حتي براي تهيه‌كننده هم جديد بود، مطمئنا در فصل دوم مشكلات بسيار كمتر مي‌شود.

به گزارش ايسنا، فرخ‌نژاد در ادامه در پاسخ به اينكه با توجه به نمايش «سفر سرخ»، كارگرداني را ادامه خواهد داد،گفت: مطمئنا اگر فرصتي باشد كارگرداني هم مي‌كنم. البته خودم فيلمنامه دارم، اما فكر نمي‌كنم بتوان آن را اجرايي كرد. درباره‌ي رفع توقيف و نمايش «سفر سرخ» هم كه اولين كارم بود، بايد از آقاي ميرعلايي تشكر كنم، چرا كه شخص ايشان دراين روند تاثير بسزايي داشتند. در همه‌ صورت اين فيلم نمايش داده شد و من فكر مي‌كنم كه مردم و جامعه تصميم مي‌گيرند كه چه كسي اشتباه مي‌كرده است.

فرخ‌نژاد درباره‌ي اكران «سفر سرخ» نيز اظهار كرد:هنوز كاري براي اكران آن انجام نداده‌ام، چرا كه فرصت نكرده‌ام. از بعد از عيد نوروز رايزني‌هاي لازم را شروع مي‌كنم، البته پيشهاد من اين است كه فيلم براي ماه خرداد سال آينده كه سالروز آزاد‌سازي خرمشهر است، اكران شود.

وي در پايان درباره‌ي رفع توقيف «آتشكار» و نمايش اين فيلم نيز گفت: خيلي خوشحال هستم كه «آتشكار» هم نمايش داده شد. من هميشه مي‌گويم مردم در مورد فيلم‌هايي كه نمايش داده مي‌شود، تصميم مي‌گيرند. البته هر زماني كه فيلمي از توقيف خارج مي‌شود، به نظرم قدم مثبتي در جهت مميزي و سينماي ايران برداشته شده است. 

نوشته شده توسط مریم صادقی در 23:7 |  لینک ثابت   •